Paasrit 2023

Bekijk hier de foto’s van de paasrit

Wat een opkomst voor de jaarlijkse Paasrit van wielerclub Houdt de Ketting Strak uit Emst. Zo stonden er 1e Paasdag om half tien rond de 50 leden bij het Willie van Essenplein om te vertrekken voor een rit van plm. 2 uur. Gezien de grote opkomst werden er 4 groepen gemaakt. Snelle mannen en dames en wat minder snelle wielrenners. De route gingen richting de IJssel met de bedoeling zo rond half twaalf te arriveren bij de Loarkit in Vaassen. Toen de renners daar aankwamen hadden zich al vele partners van de leden en leden die niet de Paasrit mee fietsten, gemeld om ook te genieten van een geweldige Paasbrunch. Want dat is de traditie van Houdt de Ketting Strak. Op 1e Paasdag gaan de leden, samen met hun partners genieten van niet alleen heerlijke broodjes, maar ook onbeperkt eieren eten. Sinds de oprichting in 1979 is dit al een traditie. Toen ging het nog wel heel anders. Eén van de bestuursleden van destijds kookte in een pannetje wat eieren en die werden dan ergens op de hei in de buurt van Vierhouten/Elspeet opgegeten. Nu zitten de leden heerlijk bij de Loarkit. En wat hebben de mensen genoten van de Paasbrunch. Er stonden maar liefst 360 gekookte eieren klaar, aangeboden door Lagerwey’s Pluimveebedrijf uit Epe en gekookt door medewerkers van Pannenkoekenhuis de Boskabouter Vaassen. En wat te denken van alle heerlijke broodjes van bakkerij Marcel Commandeur. Het ene broodje was nog lekkerder dan het andere broodje. Al met al was het volop genieten. Foto’s van de Paasrit, gemaakt door Sander Pannekoek, zijn te bekijken via bovenstaande link.

Afsluiting MTB seizoen The Battle

Het MTB seizoen zit er weer op en daarom werd traditioneel getrouw The Battle door het Kroondomein gereden, een pittige rit met de nodige hoogtemeters. Er werd in twee groepen gereden opdat een ieder in zijn eigen tempo kon rijden, maar dat was voor de een makkelijker gedaan dan de ander. Gelukkig konden we bij de VV Emst op het terras weer bijkomen met een bak koffie met bal van een anonieme sponsor, waarvoor onze grootse dank.

Bekijk hier de foto’s van The Battle

Ledenvergadering 16 maart

Tijdens de Algemene Ledenvergadering van wielerclub Houdt de Ketting Strak, die dit jaar voor het eerst gehouden werd bij vv Emst, werd de bijna 65 jarige Sander Pannekoek uit Vaassen tot erelid benoemd. Alle aanwezige leden, en dat waren er ontzettend veel, waren het volledig eens met de voordracht van het bestuur om Pannekoek als erelid te benoemen. Sander Pannekoek is sinds 1999 lid van Houdt de Ketting Strak. In de afgelopen 25 jaar heeft Pannekoek ontzettend veel betekend voor de wielerclub. Jaren is hij druk geweest met het uitzetten van het parcours van de Gisola Emst Veldtoertocht. In de afgelopen jaren heeft hij duizenden foto’s gemaakt van de leden en de club en die zitten allemaal in zijn archief. Mocht het bestuur of een lid een beroep op Pannekoek doen, niets was hem te veel. En zoals voorzitter Bert Albers in zijn toespraak memoreerde, “in de toekomst zal zeker nog vaak een beroep op Sander Pannekoek gedaan worden”.

Op dit moment telt de wielerclub 131 leden. Nieuwe leden zijn altijd welkom. Bij voldoende belangstelling komt er een nieuwe activiteit bij. Het idee is namelijk opgevat voor de wat oudere leden een extra activiteit te organiseren. Leden die niet meer (zo vaak) op een racefiets of atb fietsen komt er bij voldoende belangstelling op de donderdagmiddag van 13.30 uur tot ca 16.00 uur een fietstocht op de E-bike bij. Mag ook op een gewone fiets. Dit is niet alleen voor de HDKS-leden, maar ook eventueel voor de partners of een introducee. De bedoeling is dan met een voorrijder en een achterste rijder een afstand te fietsen van ca 30-35 kilometer door onze mooie omgeving. De bedoeling is dat de gemiddelde snelheid rond de 20 km per uur zal zijn. Omdat dit een nieuwe activiteit is van Houdt de Ketting Strak, mogen ook niet leden meefietsen. Het is wel de bedoeling dat ze na diverse keren (minimaal 5 keer) meegefietst te hebben, lid gaan worden van Houdt de Ketting Strak.En onderweg of na afloop samen, wel voor eigen rekening, een kopje koffie te gaan drinken.

Tijdens de ledenvergadering waren twee bestuursleden, te weten Jurgen Kocken en Bertus van den Burg, aftredend, maar wel herkiesbaar. Er waren geen tegenkandidaten en ze werden voor een periode van 3 jaar herkozen. Uiteraard kwam het niet doorgaan van de Gisola Emster Veldtoertocht ter sprake. Gezien het niet meer mee willen werken van de landgoed eigenaren, is het niet te verwachten dat de Gisola Emster Veldtoertocht in 2023 of 2024 door zal gaan. Op dit moment is wel de overkoepelde organisatie, de NTFU, in gesprek met diverse landgoed eigenaren, maar het is niet de verwachting dat dit resultaat zal hebben. De Veldtoertocht commissie van HDKS is op dit moment druk zoekende naar een alternatief. Zo denkt men o.a. aan een graveltoertocht.

De foto’s van deze avond, gemaakt door ere lid Sander Pannekoek, zijn te zien via onderstaande link.

Henk Boeve

Bekijk hier de foto’s van deze avond

Nieuwjaarsreceptie 2023

De Clubkampioenen van 2022

Na een aantal jaren zonder nieuwjaarsreceptie, was het weer mogelijk om elkaar de hand te schudden, te boxen, of wat de voorkeur ook maar was, tijdens de nieuwjaarsreceptie van HDKS. De opkomst was uitstekend en de gasten werden verwelkomd met door Jumbo van Andel gesponsorde oliebollen en even later ook door Bert, die terugblikte op het afgelopen jaar, waarin gelukkig weer meer clubactiviteiten doorgang hebben kunnen vinden.

Ook heeft hij een aantal jubilaressen in het zonnetje gezet en voorzien van een mooie bos bloemen. Jan Dokter en Jaap Fleming vanwege een 40 jarig lidmaatschap en Hermen Jan van Petersen omdat hij 25 jaar lid is.

De clubkampioenen zijn ook gehuldigd, waarbij zich de bijzondere situatie voor deed dat er naast één Tour kampioen, te weten Bas Huis in ’t Veld, twee clubkampioenen in een kampioenshirt gestoken zijn. Doordat de SportsBalm cross vorig jaar niet door kon gaan was het niet mogelijk een eenduidig eindklassement op de maken en waren er twee kandidaten met een gelijk aantal punten. Het wedstrijdreglement voorzag hier niet in en daarom heeft het bestuur besloten om zowel Hans Dekker als Gerrit Peters te huldigen als Clubkampioen 2022.

Het bleef hierna nog lang gezellig in de Huiskamer van de Hezebrink…..

Bekijk hier de overige foto’s

Eindstand club- en toerkampioenschap 2022

GisolaritKlimtijdritZilveren SigaretSportsbalm CrossTotaal
PositieNaamPosPntPosPntPosPntPosPnt
1Gerrit Peters22241841858
1Hans Dekker12512550
3Chris Ronde61561551646
4Hans Peters12532045
5Bertus van den Burg418111081341
6Herman ten Voorde516912111038
7Wim Karman32071434
7Sander Pannekoek81312991234
9Bas Huis in ’t Veld714101113833
9Hendrie van den Brink222101133
11André van Deelen51671430
12Robert Leusink81361528
13Joost van Oosterhout22222
14Peter van Grootheest32020
15Henry Jacobs91216517
16Jan van den Vlekkert14719215615
17Jan Dokter12917413
18Menno Brouwer101111
18Maarten van Doleweerd13818311
20Thirza Gorkink111010
21Dik Brummel1299
22Gieze Nijboer1388
23Jurgen Kocken1477
23Natascha Doornebosch1477
25René Bomhof1566

Het reglement voorziet er niet in of vanwege het niet doorgaan van de Sportsbalm Cross er 1 uitslag mag worden geschrapt of niet.
Daarom in 2022 2 kampioenen Gerrit Peters en Hans Dekker

GisolaritKlimtijdritGP de kettingBart KamphuisZilveren SigaretTotaal
PositieNaamPosPntPosPntPosPntPosPntPosPnt
1Bas Huis in ’t Veld32012522222289
2Jan van den Vlekkert12561512561580
3Sander Pannekoek22241851651632076
4Robert Leusink320320101141869
5Natascha Doornebosch615111022271461
6Gerrit Peters61532012560
7Herman ten Voorde81351681342
8Gert Pannekoek91281351641
9Henry Jacobs41822240
9Gertie Tellegen51641815640
11Harold Biesterbos71441832
12Jurgen Kocken101171425
12Hans Dekker12525
14Thirza Gorkink714111024
15Menno Brouwer61515
16Tessa Kuipers-Bijl71414
17René Bomhof81313
17Joost van Oosterhout81313
19Hans Peters91212
20Jan Dokter1299
21Gerrit Schurink1388
22Joop Strijk1477
23Henk Jacobs1655
24Harrie Gorkink1744
25Lammert Weerts1833